Hikayemiz

Kuruluş

Hikayemiz bir aile işletmesi olarak, 1998 yılında Kıbrıs’ın küçük bir köyü olan Meriç’te çevredeki çiftliklerden toplanan sütlerle peynir üretimi yapılmasıyla başladı. Günlük 2000 litre süt işleme kapasitesi ve 10 kişilik çalışma ekibimiz ile yola çıkıldı.

1998
2005 - 2012

Teknolojik Gelişmeler ve Yeni Standartlar

Üretim tesisimiz, üretim hatlarımız ve uluslararası akreditasyona sahip laboratuvarlarımız en yüksek mekanizasyon ve teknolojik standartlara ulaşacak şekilde güncellendi. İç laboratuvarlarımız sayesinde, ürünlerimizin kalite ve hijyeni sürekli olarak gıda kalite ekibimiz tarafından takip edilip kalitenin devamlılığı sağlanıyor.

İhracat Ödülleri

Ürünlerimizin benzersiz tatları, orijinal reçetelerimiz ve gelişen dağıtım ağlarımızla marka bilinirliğimiz yıllar içerisinde büyük gelişim göstermiştir. Başta Türkiye ve Orta Doğu Ülkeleri olmak üzere ürünlerimiz 10’dan fazla ülkede satılmaktadır. İşletmemiz yerel ürünlerin değerinin ve kalitesinin artırılarak ihracat yapılmasına odaklanmıştır. <br> Ürettiğimiz hellimin %85’i, taze kaşar ve mozzarella da %50’si dış pazarlara satılmaktadır. Şirketimiz Kıbrıs Türk Sanayi Odasına kayıtlı şirketler arasında kendi sektöründe en yüksek üretim ve ihracat seviyesine sahip ilk 3 şirketten bir tanesidir ve 2013 yılından beri bu yönde ödüller almaktadır.

2013
2018

BRC Kalite Sertifikası

BRC Kalite Sertifikası Ürünlerimizin yüksek güvenlik ve kalite standartları, 2018 yılında, dünyanın en üst gıda seviye sertifikasyonu olan BRC sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Genç Kuşak

İkinci kuşağın yönetimde rol almaya başlaması ile şirketimizin modernizasyonu ve büyümesi hızlanmıştır. Sürdürülebilirlik de ön plana çıkmaya başlamış ve ilk adım olarak 375 KW gücünde solar enerji panelleri devreye sokularak üretim hattımızın elektrik ihtiyacının %65’i karşılanmaya başlamıştır. Yeni projelerimizde insan gücünü ve hatasını azaltmak, otomasyon ve katma değerli ürünler üretmek için çalışmaya başlanmıştır.

2019
2021

Entegre bir tesis olmanın adımları atılarak, 500 büyükbaş hayvan kapasiteli Meat & Milk isimli, çiğ süt üretimi yapacağımız çiftliğimizin inşaatı ve kurulumu tamamlanmıştır.

Yakın zamanda yeniden markalaşma tamamlanmış ve kurumsal kimliğimizle birlikte tüm ürünlerimizin ambalajlari güncellenmiştir. Çiftliğimiz ise çiğ süt üretimine başlamış, böylece ürünlerimizin bir kısmını kendi ürettiğimiz sütten üretmeye başladık.

2022
2023

Şirketimiz kurumsallaşma, yönetim, kurumsal kimlik ve üretimin yanı sıra yeni yatırımlarla da büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.