DÜNYADA MERİÇ

Şirketimiz ihracat odaklı çalışmakta ve üretiminin %85’ini ihraç etmektedir. 2013 yılından beri Kıbrıs Türk Sanayi Odası tarafından “kendi alanında en çok ihracat yapan şirket” ödülüne layık görülen ilk üç şirketten biri konumundadır. 

Ürünlerimiz başta Türkiye olmak üzere 11 ülkeye ihraç edilmektedir. İhracat yapılan ülkeler arasında ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Katar, Kuveyt, S. Arabistan, Türkiye, Umman ve Ürdün bulunmaktadır. Ayrıca KKTC içerisinde ABD ve Japonya’ya ilk ihracat yapan firma ünvanı da yine şirketimize aittir. 

Meriç markalı ürünlerimiz Türkiye’de yüksek marka bilinirliğine sahiptir ve ürünlerimiz Migros ve Metro gibi Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerinde satışa sunulmaktadır. Meriç markalı hellimimiz Birleşik Arap Emirliklerindeki tüm Carrefourlar’da satılmaktadır. Bunun yanı sıra fabrikamız aynı zamanda, Türkiye gıda sektöründe en önde gelen dört markanın fason hellim tedariğini yapmaktadır. İhracat ürünlerimiz musterilerimizin talebi üzerine özel etiketli de ihraç edilmektedir.